IMG_0992-Edit-2.jpg

Mudr. Lydia Lučenič

Doktor/tréner

Ahojte, moje meno je Lýdia Lučeničová a som manželka zakladateľa Workouts a trénera Gabriela Lučeniča. Spolu máme malého synčeka, takže som naplno aj mamou. 


Športu sa venujem celý život, 18 rokov som profesionálne jazdila na koni a reprezentovala Slovensko v drezúre na koni. Jazdeckú kariéru som ukončila počas štúdia medicíny na Lekárskej fakulte UK v Bratislave, pre časovú náročnosť. Po ukončení štúdia som pracovala ako lekár na oddelení detskej chirurgie. Po dlhom uvažovaní, sme sa s manželom nakoniec rozhodli, že ukončím prácu v nemocnici a budem sa naplno venovať nášmu štúdiu a klientom. 


Cvičeniu sa venujem už 8 rokov, najprv to bol klasický fitnes, potom kalistenika a teraz sa venujem naplno joge, z ktorej som certifikovaný inštruktor. Jogu sa snažím zamerať hlavne na silu a flexibilitu, obsahuje prvky z vinyasa a ashtanga jogy, a samozrejme stojky. 


Vo svojom živote som vďačná za veľa vecí. A ani jednu z nich neberiem za samozrejmosť. A za samozrejmosť neberiem ani to, že moja práca je moje hobby a moje hobby je moja práca. Naozaj ma veľmi baví a napĺňa byť joga trénerom, pomáhať druhým ľudom napĺňať ich ciele a posúvať ich hranice, zlepšovať ich zdravie a životný štýl, a že môžem pritom zúžitkovat naplno svoje medicínske vedomosti. Jogu cvičím každý deň a neustálym zlepšovaním sa a posúvaním svojich hraníc sa zároveň zlepšujem aj v praci trénera, a to je to čo ma naozaj napĺňa.